Primăria comunei Mărăcineni a anunţat realizarea a încă un pas spre ceea ce nu de mult era un vis pentru locuitorii din nordul reşedinţei de judeţ. În câteva luni, vor debuta lucrările pentru realizarea reţelei de gaze.
„Start concret în megaproiectul de introducere a gazelor în comuna noastră!
Ieri, 24 mai 2021, la Primăria Mărăcineni a avut loc o primă întâlnire de lucru între principalii actori ai proiectului de introducere a gazelor naturale în comuna noastră. Au fost prezenți reprezentanții Societătii Naționale Transgaz Mediaș, cei ai Asocierii Comesad Ro și Comesad Energo SRL, ambii din județul Argeș, și cei ai S.C. Revicond Canaltech SRL, subcontractant, din județul Mureș.
Constructorul a preluat de la SN Transgaz Mediaș amplasamentul pe care va executa lucrarea de subtraversare a râului Buzău dinspre Vernești către zona Mărăcineni. Șantierul va fi organizat în luna august, iar în septembrie urmează să sosească țeava cu care va fi subtraversat râul Buzău.
Cu fiecare zi, visul nostru este tot mai aproape de a deveni realitate! 🙏” – Primăria Comunei Mărăcineni via Facebook.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.